akukubox we wrześniu

Akukubox we wrześniu 2016

Moje wakacyjne odkrycie Akukubox spowodowało, że zrobiłam prenumeratę i teraz przez trzy miesiące otrzymam magiczne pudełka.

Słów kilka o Akukubox

Pierwszy raz pokazałam Wam i wytłumaczyłam, czym jest Akukubox w sierpniu (jeśli nie nie kojarzysz kliknij tutaj). Wtedy dostępna była wersja wakacyjna, którą samemu się komponowało z dostępnych produktów. We wrześniu pierwszy raz miałam dostać pudełko, które będzie dla mnie w pełni niespodzianką. To miłe wiedzieć, że czeka mnie coś nieprzewidzianego, ale miłego 🙂

Akukubox we wrześniu

Wrześniowy Akukubox otrzymałam około połowy miesiąca. Dopiero teraz jednak mam czas i serce, aby opisać, co się znajdowało w paczce.

akukubox we wrześniu blog
Zawartość pudełka Akukubox we wrześniu 2016

Na zdjęciu brakuje poduszki Larenza w kształcie pomarańczowej chmurki, ale ją możecie zobaczyć w notce o zasypianiu moich dzieci i o MamaHuhu.

Książka „W górach”

W wakacje wybrałam dla córeczki książkę „Zęboszczotki” i okazał się to niefortunny wybór. Teraz nie mogłam kombinować i dobrze na tym wyszłam 😉 W pudełeczku znalazłam książkę „W górach” od Wydawnictwa Babaryba. Pudełka Akukubox mogą się w danym miesiącu od siebie różnić czasami. Teraz Akubox zawierał książkę „W górach” lub „Nad morzem”. Obie pozycje nawołują do wakacyjnego klimatu. Nadmorska pasuje do naszych letnich wyjazdów, zaś wersja górska może odnosić się do wyjazdów na narty w czasie ferii. Książka nie zawiera tekstu, ale za to jest pełno ludzi wykonujących różne wakacyjne aktywności.

książka w górach blog parentingowy
Piękne ilustracje książki „W górach” Wydawnictwo Babaryba

książka dla dzieci blog
Pamiętacie z dzieciństwa takie książki, gdzie się szukało różnych szczegółów?
nagroda wydawnictwo babaryba blog
Informacja o nagrodzie dla książki „W górach” Wydawnictwo Babaryba

Bałam się, że może książka z tak dużą liczbą szczegółów jest za trudna w odbiorze dla mojej 2,5 letniej córki. Okazało się jednak, że piękne ilustracje bardzo się jej się podobają. Uwielbia przyglądać się wszystkim postaciom. Wspólnie bawimy się w szukanie pingwina albo innych wyrazistych elementów i sprawia to dużą radość małej czytelniczce 🙂

Worek od PANDA I BANDA

Dla osób uwielbiających designerskie dodatki wrześniowe pudełko będzie trafione w punkt, bo zawierało papierowy worek od PANDA I BANDA. Torba ma wymiary podobne do formatu A4, więc jest przeznaczona na mniejsze przedmioty np. klocki, kredki czy inne cenne dla malucha drobiazgi. Tak jak były dwie wersje książek, tak i worki były w dwóch opcjach: z klaunem Akukubox lub z liskiem. Mi się trafiła ta pierwsza. Niestety jestem przekonana, że moja córka zniszczyłaby torbę w jedno popołudnie, niedoceniając jej designerskiego wyglądu czy ekologicznego wydźwięku. Producent zachwala wytrzymałość toreb – podobno są w stanie „unieść” kilka kg bez problemu. W przypadku mojej córki sądzę jednak, że koniec worka byłby rychły z innego powodu. Moja córka ma teraz fazę bycia czyściochem i pognieciony worek mógłby zostać przez nią oceniony jako zużyty, brzydki, brudny i szybko wyrzucony do śmietnika 😀
Poczekam z wykorzystaniem go, jak Mała za pół roku będzie miała swój własny kąt na zabawki w nowym domu i wtedy Wam pokażemy zdjęcia.

Klocki drewniane B&B

Kiedy przyszła paczka od kuriera od razu zauważyłam, że jest ona większa niż poprzednio. Jednym z powodów były załączone klocki. To właśnie podoba mi się w Akukubox. Dają swoim klientom produkty w oryginalnych dużych opakowaniach. Pudełeczka kosmetyczne ShinyBox itp. dają często kosmetyki w wersji do testowania, czyli malutkie próbki. A Akukubox dbają o odbiorców i dostarczają normalne, rynkowe wielkości za co szacun dla właścicielek firmy. Zatem we wrześniu był zestaw 100 naturalnych klocków od firmy B&B.

klocki naturalne b&b blog
Zestaw 100 naturalnych klocków B&B

Szampon i płyn do kąpieli Sylveco

Moja córka ma delikatną skórę, która źle reaguje na zmianę temperatury w czasie zimy. Prawdopodobnie jej skóra nie lubi różnicy temperatury między ciepłymi, ogrzanymi wnętrzami, a zimnym dworem. W sezonie zimowym Mała ma suchą skórę. Pomagają na to kremy. Ale mam nadzieję, że nowy szampon i płyn do kąpięli od Sylveco – naturalne kosmetyki nie zaszkodzi, a może właśnie pomoże dzięki swoim składnikom utrzymać naturalną barierę ochronną oraz skóra pozostanie miękka i nawilżona.

Bardziej niż sam płyn ucieszył mnie dołączony do pudełka kupon zniżkowy na 15% do wykorzystania do 31 grudnia 2016. Zatem mam czas na zastanowienie się nad zakupami dla dzieci, a także dla siebie, gdyż Sylveco posiada linię kosmetyków dla dorosłych. Takim szczegółem cieszącym oko też są dołączone do płynu książeczki z artykułami dotyczącymi pielęgnacji oraz innych sposobów na utrzymanie zdrowia. Te materiały promocyjne są pięknie wykonane – użyto dobrego gatunkowo papieru, a grafika to ręcznie wykokane rysunki natury i zwierząt. Cudo!

sylveco dla dzieci blog
Płyn do kąpieli Sylveco i ulotka od Akukbox, pokazująca elementy pudełka we wrześniu

Cena vs wartość Akukubox

Pierwszy raz Akukubox zamieścił w pudełku ulotkę informującą o elementach zestawu. Możemy w ten sposób poznać opis od producenta oraz rynkową cenę rzeczy, gdybyśmy chcieli kupić je sami. Na zdjęciu obok płynu do kąpięli Sylveco możecie zobaczyć to podsumowanie, ale i tak poniżej możecie znaleźć mój komentarz odnośnie zawartości Akukubox we wrześniu.
Cena poszczególnych elementów:

 • Książka „W górach” lub „Nad morzem” wydawnictwa Babaryba – 32 PLN (ale dziś na stronie Wydawnictwa Babaryba widziałam przecenę na 20 PLN)
 • Worek PANDA I BANDA wielkość format A4 – 18 PLN
 • Zestaw 100 naturalnych klocków B&B – 49 PLN
 • Szampon i płyn do kąpieli 300 ml – 28 PLN
 • Podsumuwując Akukubox we wrześniu kosztował 69 PLN, a zawierał przedmioty o łącznej wartości 127 PLN.
  Jednak należy pamiętać, że rzeczy zamawiane osobno musiałyby być jeszcze dodatkowo obarczone kosztami przesyłki. Czyli warto spróbować przygody z Akukubox, jeśli spodobały Wam się przynajmniej dwa produkty.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *