Atrakcje dla mamy z niemowlakiem w czasie urlopu macierzyńskiego

Atrakcje dla mamy z niemowlakiem w czasie urlopu macierzyńskiego

Po urodzeniu dziecka świat młodej mamy zmienia się diametralnie. Nie zawsze świeża matka wie, jak w nowej sytuacji korzystać z przyjemności życia. Przed wami propozycje, jak miło spędzić wspólne chwile z korzyścią dla matki i dziecka.

Atrakcje dla mamy z niemowlakiem w czasie urlopu macierzyńskiego

Obecnie w dużych miastach coraz więcej instytucji zauważa młode matki i organizuje dla nich specjalne wydarzenia. Urlop macierzyński to szczególny czas dla matek i ich małych pociech. We dwoje mają w tym okresie specyficzne wymagania – związane w karmieniem i przewijaniem niemowląt oraz poruszaniem się z wózkami, a także z przyswajaniem bodźców – niemowlęta nie lubią za dużego natężenia hałasu, czy tłumów ludzi. Instytucje wychodzą na przeciw i przygotowują odpowiednie miejsca np. pokoiki do karmienia i przewijania na Stadionie Narodowym – czy atrakcje dla mamy z niemowlakiem w czasie urlopu macierzyńskiego.

Aktywnie spędzać czas na urlopie macierzyńskim

Po urodzeniu dziecka większość z mam chce powrócić do dobrej kondycji sprzed ciąży. Wiele klubów fitness wprowadziło w ostatnich latach zajęcia dla mam z niemowlakami. Zajęcia odbywają się w ciągu dnia i jak dokładnie wyglądają możesz przeczytać tutaj – Dbając o figurę po ciąży. Czasami można też trafić na specjalne warsztaty dla mam w czasie, których kompleksowo można dowiedzieć się jak ograniczyć negatywne skutki po ciąży.

Warsztaty dla mam z Kasią Witek

Nie należy zapominać, że istnieją inne formy uprawiania sportu z dzieckiem. Można dokupić przyczepkę do roweru i jeździć z dziećmi w podróże jednośladem. Albo wybrać się wspólnie na basen. Zależnie od wieku dziecka można wybrać basen z brodzikiem lub wybrać się na lekcje pływania dla niemowląt. W Warszawie najbardziej znany basen z udogodnieniami dla rodzin to Warszawianka.

Towarzysko spędzać czas na urlopie macierzyństkim

Macierzyństwo nie oznacza końca życia towarzyskiego. Trzeba po prostu znaleźć nowe rozwiązania. Spotkania z pubów przenieść do kawiarni przystosowanych do wizyt małych ludzi. Warto przed wybraniem się na miasto sprawdzić na przykład w internecie lub popytać znajomych, gdzie są lokale przyjazne dzieciom, czy mają przewijak, strefę dla dzieci lub inne atrakcje. Jeśli wybierasz się w dane miejsce z wózkiem też warto pomyśleć, czy jest tam odpowiedni podjazd oraz miejsce na pozostawienie go. Najlepsze lokale mają odpowiednio przystosowane toalety, strefę zabaw dla dzieci, a w weekendy organizują nawet specjalne atrakcje, w tym opiekunkę np. restauracja Der Elefant.

dziecięce studio kulinarne warszawa
Studio kulinarne w Der Elefant – dzieci robią czekoladowe muffinki z opiekunką

Uwielbiasz chodzić do kina? W czasie urlopu macierzyńskiego zamiast chodzić na seanse wieczorne z mężem możesz spróbować pokazów przygotowanych dla mam z niemowlakami. Opis takiego wyjścia znajdziesz tutaj – Wielki ekran dla mam

Jeśli brakuje Tobie towarzystwa w ciągu dnia – chciałabyś pogadać od serca o macierzyństwie lub znaleźć koleżankę do spacerów po pobliskim parku – możesz poszukać lokalnego Klubu Mam.
Albo na odwrót – jeśli temat macierzyństwa jest tylko pretekstem, aby znaleźć bratnią duszę do rozmów o ścieżce rozwoju czy karierze po ulropie macierzyńskim to warto zainteresować się Klubem Przedsiębiorczych Mam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *