bezpłatne przedszkole w warszawie

Bezpłatne przedszkola w Warszawie

Program 500+ spowodował lawinę nowych pomysłów na realną pomoc rodzicom małych dzieci. Po pomyśle warszawskiego ratusza na finansową pomoc dla rodziców dzieci w wieku żłobkowym przyszedł czas na zniesienie opłat za opiekę nad dziećmi w wieku przedszkolnym.

Zwolnienie z opłat sześciolatków w całej Polsce

Od 1 stycznia 2017 weszła w życie nowelizacja ustawy o opłatach za pobyt w przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej. Nowe zasady wprowadziły zwolnienie z opłat dla dzieci, które w danym roku szkolnym ukończyły 6 lat. Aby zostać zwolnionym z opłat nie trzeba występować z żadnymi wnioskami. Odbywa się to automatycznie. Gmina dostaje za dziecko subwencję, więc nie ma prawa przyjmować opłat od rodziców.

Bezpłatne przedszkola w Warszawie

Od września 2017 r. w Warszawie mają zostać zniesione opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu. Dla rodziców oznacza to mniejsze opłaty. Obecnie rodzice płacą za pobyt oraz pożywienie dziecka, a już za kilka miesięcy będzie tylko ta druga opłata. Władze Warszawy zapowiedziały wprowadzenie Warszawskiego Bonu Żłobkowego (więcej informacji tutaj). W maju ogłosiły, że będą bezpłatne przedszkola w Warszawie, czyli nie będzie płacenia 1zł za każdą godzinę pobytu dziecka w placówce powyżej sześciu godzin opieki. Nowe zasady we wrześniu obejmą 46 000 dzieci w wieku przedszkolnym.

Co sądzicie o nowych pomysłach władz? Czy potrzebujecie pomocy finansowej, czy może wydłużenia godzin opieki publicznych placówek do godziny 18.00?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *