biustonosz carriwell

Biustonosz Carriwell dla karmiących mam- recenzja

Jakie rzeczy kobiety najbardziej lubią w swojej garderobie? Mi go głowy przychodzą trzy: buty, torebki i bieliznę. Dziś będzie mowa o tej ostatniej – biustonoszu.

Testowanie z SuperMamą

Miesiąc temu dowiedziałam się od Matka Dentystka o możliwości testowania produktów z Magazynem SuperMama. Zajrzałam na stronę tego magazynu dla kobiet w ciąży i mam, którego pełna nazwa brzmi „SuperMama w Wielkim Mieście”. Tam znalazłam ogłoszenie, w którym szukano karmiącej mamy, aby przetestować biustonosz Carriwell. Zgłosiłam się i po tygodniu okazało się, że będę mogła sprawdzić ten stanik na własnej skórze.

Biustonosz Carriwell z wkładką formującą

Należę do tej grupy kobiet, która uwielbia biustonosze z fiszbinami. Zdaję sobie sprawę, że w czasie karmienia jednak ważne jest, aby nie blokować przewodów mlekowych poprzez jakikolwiek ucisk i lepiej nosić stanik bez fiszbin. W ramach testowania dostałam biustonosz Carriwell Seamless Padded, czyli bezszwowy z wkładką formującą.
Stanik został wykonany jedynie z mikrofibry, przez co jest lekki i miękki w dotyku. W ofercie znajdują się klasyczne kolory: biały i czarny. Mój jest czarny. Co wyróżnia ten stanik od innych bezfiszbinowych modeli to cienkie wymodelowane miseczki, które mają nadać kształt i podtrzymać biust – zwłaszcza kiedy przypada czas nawału pokarmu. Mój biustonosz spełnił swoją rolę mocno przylegając do mojego ciała. Najważniejsze kryterium, czyli dopasowanie do obwodu pod biustem, zostało spełnione. Od razu poczułam różnicę poprzez „odciążenie” kręgosłupa.
Dodatkowe wkładki w miseczkach mają za zadanie ukryć w przypadku białego stanika ciemniejsze sutki karmiącej lub zniwelować wypukłości wynikające z noszenia wkładek laktacyjnych. Nosiłam biustonosz Carriwell z wkładkami laktacyjnymi, więc mogę potwierdzić, że nie było widać zniekształceń na biuście ubranym w opinającą bluzkę.
Krój biustonosza i łatwy do odpięcia jedną ręką zatrzask mają ułatwić karmienie. Sprawdziłam, że rzeczywiście bez problemu jedną ręką można sprawnie odpiąć miseczkę.

biustonosz dla karmiących

Zalety i wady biustonosza Carriwell Seamless Padded

Plusem biustonosza Carriwell jest to, że będzie mógł służyć przez całą przygodę karmiącej mamy, gdyż jego krój i materiał, z którego został wykonany, pozwalają dopasować się do zmieniającego się kształtu ciała kobiety po urodzeniu dziecka. Zaletą jest także łatwość w doborze stanika. Na dole zamieszczam zdjęcie opakowania oraz tabeli rozmiarów. Szeroki zakres wymiarów odpowiadający danemu rozmiarowi upraszcza trafiony zakup, nawet onilne. Warto nosić bezfiszbinowy stanik przez pierwsze 2-3 miesiące po porodzie. Kolejną zaletą tego produktu jest dołączony do opakowania przedłużacz obwodu. Wiadomo, że kobiety w okresie karmienia piersią zmieniają wagę, dlatego obwód pod biustem może zmienić się o kilka cm. Biustonosz Carriwell można bez problemu nosić pod obcisłymi bluzkami, gdyż wkładki modelujące nadają odpowiedni kształt piersiom niwelując nierówności związane z przebijaniem się przez materiał sutków, czy wkładek laktacyjnych. Szeroki obwód pod biustem oraz mocne ramiączka przyczyniają się do odpowiedniego podtrzymania biustu, odciążając przy okazji plecy.

W mojej ocenie minusem tego stanika jest rozmiar wkładek modelujących, które są mniejsze od miseczki i przez to przesuwają się w niej dość swobodnie. Wiadomo, że w czasie karmienia kobieta wygina miseczkę na wszystkie strony, więc wkładki modelujące wtedy się niefortunnie przesuwają.

stanik dla karmiących

Co z fiszbinami i koronkami?

Przygoda z biustonoszem Carriwell nie zmieniła mojej miłości i przywiązania do fiszbin, koronek, czy też cieńkich ramiączek. Jestem niereformowalna pod tym względem 😉 Ale biustonosz Carriwell na pewno będzie przeze mnie używany przez następne mleczne miesiące. Zamierzam jego umiejętność podtrzymania biustu wykorzystać w czasie zajęć fitnessu. Zabudowane miseczki niwelują niepotrzebne „podskakiwanie” piersi w czasie uprawiania sportów.

Carriwell Seamless Padded
Opakowanie biustonosza Carriwell oraz tabela rozmariów

8 thoughts on “Biustonosz Carriwell dla karmiących mam- recenzja

    1. Jestem fanką ubrań hm dla kobiet w ciąży. Cena do jakości na tle innych firm jest bardzo dobra. Nie pomyślałam, że mają także w asortymencie staniki dla karmiących.

  1. Przed ciążami nosiłam miseczkę E. Karmię już drugie dziecko a dobrego stanika do karmienia jeszcze nie znalazłam. Jak znajdę wygodny, to wyglądam w nim okropnie i czuję się przez to fatalnie 🙁

    1. Mam dużo mniejszy biust i mnie frustrują staniki do karmienia. A co dopiero, kiedy biust jest większy i przez karmienie cięższy… Często w przypadku biustonoszy dla matek karmiących wygoda i praktyczność użytkowania nie idzie w parze z ładnym krojem, czy dopracowaniem szczegółów.

  2. Dobry biustonosz do karmienia to podstawa. Sama skorzystałam z biustonosza od Lupo Line oraz od Ma Ma by Alles i jestem strasznie zadowolona. Oczywiście modele były z fiszbinami, usztywniane.

    1. Mnie też przeraziła rozmiarówka – a dokładniej jej rozstzrzał. Ale trzeba pamiętać, że to jest stanik materiałowy, bez żadnych usztywnień. Jest wykonany z materiału, który się dostosowuje do piersi. W ciągu dnia pierś zmienia swoją objętość zależnie od ilości mleka w niej zgromadzonego. I pod tym względem ten stanik jest idealny na pierwsze miesiące karmienia. Bo jest dobry przed karmieniem i po karmieniu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *