blisco mamy coworking

BlisCo Mamy – coworking rodzicielski w Wilanowie

Powstaje coraz więcej miejsc dostosowanych do potrzeb dzieci i ich rodziców. To niesamowite, że można z dziećmi nie tylko spędzać wolny czas, ale teraz także i czas pracy. A to dzięki inicjatywie coworkingu rodzicielskiego. Przed Wami konkretny przykład takiego miejsca, czyli BlisCo Mamy – coworking rodzicielski w Wilanowie, na południu Warszawy.

Idea coworkingu

Pamiętam, jak bardzo spodobała mi się idea stojąca za coworkingiem, kiedy 10 lat temu pierwszy raz o tym przeczytałam. Było to dla mnie rewolucyjne podejście do pracy – nie wynajmować standardowego biura, nie kupować mebli, podpisywać umów na prąd i inne media, tylko skorzystać z opcji wynajęcia biurka we wspólnej przestrzeni wśród podobnych ludzi. Miejsce idealne dla freelancerów, których niezbędnym elementem pracy jest ich komputer.
Pamiętam, jak na portalu Goldenline ludzie organizowali się oddolnie, aby wspólnie stworzyć biura coworkingowe w największych miastach Polski. Obecnie jest już to dosyć popularna forma pracy dla freelancerów w większych polskich miastach, do tego stopnia, że powstają różne typy coworkingów. Oczywiście mnie najbardziej insteresują te stworzone z myślą o rodzicach – stąd nazwa coworking rodzicielski. Od kilku lat w Warszawie powstają biura wspierające kobiety posiadające własny biznes.
Od maja br. istnieje taka przestrzeń także w Wilanowie. Dwie młode matki stworzyły BlisCo Mamy – coworking rodzicielski w Wilanowie.

klimczaka 8 warszawa
Na pierwszym piętrze przy Klimczaka 8 widać okna BlisCo Mamy

Lokalizacja

W samym sercu Miasteczka Wilanów, na ulicy Klimczaka 8/24 powstało biuro, w którym rodzice mogą przyjść z małymi dziećmi i znaleźć odpowiednie warunki do pracy.

BlisCo Mamy – coworking rodzicielski w Wilanowie

Co rozumiem przez odpowiednie warunki do pracy z dziećmi? BlisCo Mamy znajduje się w nowym budynku, więc bez problemu można przyjechać z dzieckiem w wózku, gdyż jest tam winda. Biuro jest świeżo po remoncie, nowocześnie wyposażone. W środku znajdują się trzy główne pomieszczenia – wspólna sala do pracy, salka konferencyjna, pokój zabaw dla dzieci oraz mini kuchnia i toaleta.

Usługi

Zgodnie z ideą coworkingu w BlisCo Mamy główną usługą jest korzystanie z przestrzeni do pracy, czyli miejsca przy stole w głównej sali. Możliwy jest także wynajem salki konferencyjnej. To co wyróżnia BlisCo Mamy od innych podobnych miejsc to wliczona w cenę opieka nad dzieckiem. Dzieci spędzają czas w oddzielnej sali, aby nie widzieć rodziców i nie zawracać im głowy. Na miejscu jest także kuchnia z ekspresem do kawy.

Cennik

Opłaty za coworking połączony z opieką nad dzieckiem rozpoczynają się od 25 PLN za 1 h. Więcej szczegółów na stronie BlisCo Mamy w kategorii cennik.

Tablica w biurze, z najważniejszą rzeczą, która trzeba znać, czyli z hasłem do wifi
sala konferencyjna blisco mamy
Salka konferencyjna w BlisCo Mamy
opieka na czas pracy wilanó
Sala zabaw, gdzie rodzice zostawiają dzieci na czas pracy
otwarcie coworking blisco mamy
Poczęstunek w czasie dnia otwarcia coworkingu w połowie maja 2018

Jeżeli szukasz społeczności kobiet, którym prowadzenie własnej działalności lub udzielanie się społecznie nie jest obce zajrzyj tutaj:
Warszamamka o Klubie Przedsiębiorczych Mam
biznesowe stowarzyszenia dla kobiet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *