der elefant

Der Elefant – restauracja „kids friendly”

Zamierzasz wyjść z dzieckiem na miasto świętować okazję małą albo dużą, ale nie wiesz gdzie? Znalazłam miejsce idealne na prawie każdą pogodę i każdą okazję – der Elefant,

Świetna lokalizacja – centrum miasta

Kojarzysz może odnowiony gmach obok placu Bankowego, tuż obok Teatru Capitol? Tam od zawsze znajduje się restauracja der Elefant. Od zawsze (jak dla mnie, a dla osób dłużej mieszkających w Warszawie od 1990 r.) można było od strony ulicy Marszałkowskiej oglądać jej witrynę, a latem ogródek. Jednak od 2012 roku restauracja powiększyła swój metraż o przestrzeń znajdującą się w odnowionym budynku pod adresem Plac Bankowy 1. Tam znajdują się obecnie luksusowe sklepy, czy męski fryzjer nawiązujący wystrojem do dawnych tradycji.

DSC_0678

DSC_0681

der elefant reastauracja

Historia Placu Bankowego 1

Już od XIX wieku okolice Placu Bankowego tętniły życiem. Sam gmach budynku wybudowano w 1826, ale to już sto lat wcześniej powstała koncepcja Osi Saskiej, zachęcając mieszkańców Warszawy do spacerów od Placu Saskiego, przez ogrody, do Placu Żelaznej Bramy. Tuż obok Placu Bankowego 1 znajdowały się budynki Giełdy i Banku Polskiego oraz pałac Komisji Rządowej Przychodów i Skarbu, czyli dzisiejsza siedziba Prezydent Warszawy.

Miejski zaułek

Antonio Corazzi zaprojektował budynek na wzór mieszczańskiej kamienicy. Dzisiaj jednak gmach łączy w sobie uroki klasycystycznej budowli z współczesnymi rozwiązaniami, gdyż budynek posiada m.in. podziemny parking. Interesującą częścią budynku jest otwarty dziedziniec, to tam znajduje się tzw. “miejski zaułek” i wejście do restauracji Der Elefant.

Der Elefant – wnętrze

Wystrój wnętrza nawiązuje do podróży po Stanach Zjednoczonych i Izraelu. Klimat miejsca zatem jest dość eklektyczny. Niestety nie wykonałam żadnych zdjęć, bo nie sądziłam, że napiszę o tym lokalu. Jednak byłam pod takim wrażeniem strefy dla dzieci, że powstał ten wpis. Lokal jest idealny na świętowanie małych i dużych okazji, bo ma dużą powierzchnię i łatwo wydzielić miejsce na imprezę dla rodziny. Widziałam rodziców, którzy świętowali pierwsze urodziny swojej córeczki w 20 osobowej ekipie.
DSC_0677

Dziecięce studio kulinarne

W der Elefant znajduje się rozbudowana strefa dla dzieci. Na najwyższym poziomie restauracji nie ma “kącika dla dzieci”. Lecz są dwie sale stworzone z myślą o najmłodszych. Jedna jest świetnie zaprojektowaną i funkcjonalną strefą zabaw z basenem z kulkami, zjeżdżalnią, miejscem do wdrapywania. Druga część to dziecięce studio kulinarne, w którym znajduje się stół kuchenny, piekarnik oraz długi stół do jedzenia. I właśnie to studio zrobiło na mnie piorunujące wrażenie. Nie wiedziałam, skąd dochodził zapach czekoladowych ciasteczek. Okazało się, że na miejscu znajdowała się pani opiekunka, która z dziećmi przygotowywała i piekła czekoladowe muffinki. W każdą sobotę i niedzielę w Der Elefant organizuje dla najmłodszych gości oprócz zwyczajnych atrakcji plastycznych czy malowania twarzy coś wyjątkowego, czyli lekcje gotowania. Moja 2,5 letnia córeczka była za mała na gotowanie, ale załapała się na jedzenie 😉

der elefant dla dzieci

restauracja warszawa dla dzieci

dziecięce studio kulinarne warszawa

A to parking pod Teatrem Capitol – mój synek zaparkował swój wózek na odpowiednim miejscu 🙂
wózek prezesa

Czy Wam zdarzyło się być w restauracji, gdzie na miejscu uczono dzieci gotowania?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *