gra głodne żabki

Gra Głodne żabki – zabawa już dla dwulatków!

Zimowy czas może głównie mijać nam w domu. Ma swoje dobre i złe strony. Te negatywne są raczej oczywiste – mniej ruchu na świeżym powietrzu z rówieśnikami. Zatem skupmy się na pozytywach. W zimowe popołudnia rodzice w domu mogą spędzać czas z dziećmi na różnych grach i zabawach. Dzisiaj przedstawiam rozrywkę, która przypadnie do gustu nawet maluchom – gra Głodne żabki.

O co chodzi?

Gra Głodne żabki, jak nazwa nam podpowiada, polega na nakarmieniu małych płazów. W pudełku znajdziemy pojemnik w kształcie misy z przyczepionymi na stałe czterema żabkami. Dodatkowo jest 40 kolorowych kulek, które stanowią pokarm dla zwierząt. Ilość graczy standardowo wynosi od 2 do 4. Ale dzieci ze swoim entuzjazmem i zacięciem potrafią same bawić tą grą doskonaląc swoją zręczność.

głodne żabki gra małe dzieci

Jak grać?

Każdy gracz ma do dyspozycji łapkę, którą otwiera paszczę swojej żabki. Zadanie polega na takim otwieraniu żabiej buzi, aby ściągnąć do swojego pojemnika jak najwięcej kulek. Mechanizm gry Głodne żabki jest bardzo prosty, a zarazem pozwala na dużą dynamikę gry, co wyzwala w dzieciach dużą radość. Kiedy z misy zostaną zebrane wszystkie kulki, należy policzyć, ile udało się zebrać kulek każdemu uczestnikowi zabawy. Wygrywa ten, który zbierze ich najwięcej.

gra przedszkolaki żabki

Dla kogo? Wiek dziecka

Na opakowaniu jest informacja, że gra jest od 3 roku życia. Moja córka dostała tę grę, jak miała ponad rok i od razu załapała logikę zbierania kulek. Przy małym dziecku jest ryzyko, że połknie małe kulki. Ale o dziwo i moja córka i synek nigdy nie wpadli na ten pomysł pomimo użytkowania gry poniżej 2 roku życia. Ważny jest zatem dozór rodzica, kiedy gra jest w łapkach malucha, ale przedszkolaki świetnie radzą sobie same. Trzylatek wie, czym jest wygrana, ale już dziecko dwuletnie będzie potrafiło czerpać radość z karmienia żabek i respektować zasady gry.

Czego uczy?

Gra Głodne żabki należy do kategorii gier zręcznościowych. Głównie ćwiczy refleks. Można przy okazji gry z przedszkolakiem próbować po każdej turze karmienia razem liczyć kulki, czyli trochę zabawy i trochę matematyki w jednym. Dodatkowo gra może także rozwijać dziecięcy spryt.

żabki gra zręcznościowa

Cena

Nową grę można było kupić za około 50 zł. W chwili obecnej najlepiej szukać jej na portalach allegro lub olx – wtedy cena potrafi spaść do 25 zł. Poniżej przedstawiam bardzo podobną grę dostępną w sklepach online od ręki, tylko zamiast żabek występują tam głodne hipcie 😉

Czy polecam? Ogólna ocena

Oczywiście, że polecam. Gra Głodne żabki nie wymaga od rodzica długiego tłumaczenia zasad, a od dziecka wielkiego skupienia. Do zabawy nie potrzeba całego zestawu kulek, więc nic nie szkodzi, jak z czasem kulek jest coraz mniej 😉 Wszystkie elementy są plastikowe przez co gra jest wytrzymała – pomimo upadków na ziemię, chodzenia po grze itd. – żadna z części nie połamała się nam.

Podobne gry

Głodne żabki w chwili obecnej są trudno dostępne, dlatego poniżej prezentuję inne gry zręcznościowe odpowiednie dla mniejszych przedszkolaków oraz trochę młodszego rodzeństwa. Wybrałam gry proste w obsłudze, a zarazem z dynamicznym przebiegiem zabawy.

Głodne hipcie
gra przedszkolak głodne hipcie

Pułapka na myszy
gra pułapka na myszy

Wesoła Pszczółka
gra wesoła pszczółka

Skaczące żabki
gra jumping frogs

Złap myszkę za ogon
gra złap myszkę za ogon

O rety krety!
gra o rety krety

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat powyższych gier to kliknij w ich nazwy nad zdjęciami – zostaniesz przekierowany na stronę, gdzie będzie opis produktu, cena oraz dostępność.
Zachęcam też do pisania komentarzy poniżej, a chętnie przetestuję z moimi dziećmi dany produkt i podzielę się wrażeniami w kolejnym poście.

Zdjęcia gry Głodne żabki zrobione przez Warszamamkę. Zdjęcia pozostałych gier z akapitu „Podobne gry” należą do producentów.

2 thoughts on “Gra Głodne żabki – zabawa już dla dwulatków!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *