gra potwory do szafy

Gra Potwory do szafy

Właśnie zaczęły się wakacje, więc więcej czasu spędzamy z dziećmi. Jak spędzić wspólne popołudnia? Na początku roku pokazałam Wam grę Głodne żabki, w którą bawią się moje małe dzieci razem – dwu i czterolatek. Dzisiaj przedstawiam coś idealnego dla przedszkolaka – gra Potwory do szafy.

Gra Potwory do szafy – o co chodzi?

Gra Potwory do szafy polega na przeganianiu tytułowych stworów. Pomysł opiera się na walce z lękiem dzieci przed potworami, które mogłyby się kryć w ich pokoju. W czasie gry pozbywamy się upiornych stworków zaganiając je do szafy dzięki kartom z konkretnymi fantami.

Jak grać?

Gra Potwory do szafy składa się z kart przedstawiających potwory, z żetonów z rzeczami, których boją się potwory oraz z papierowej szafy. Na początku układamy karty z potworami w stos, a dookoła tworzymy krąg z żetonów z zabawkami – wszystko rewersem do góry. Grę rozpoczynamy od odsłonięcia karty z potworem. Każde montrum boi się jakiejś zabawki i właśnie jej szukamy wśród żetonów odwracając je jak w grze Memory. Jeśli uda nam się znaleźć odpowiedni żeton to możemy przegnać straszydło krzycząc „Potworze, wracaj do szafy!” i włożyć kartę do szafy. Następnie odsłaniamy kartę z kolejnym niechcianym gościem i szukamy odpowiedniego żetonu. W podstawowej wersji gry wszyscy starają się umieścić potwory w szafie, więc nie ma przegranych i wygranych. Ale można wprowadzić urozmaicenie i zbierać potwory zamiast umieszczać je w szafie – wtedy wygrywa ten z największą liczbą ujarzmionych stworów.

gra dla przedszkolaka potwory

Dla kogo? Wiek dziecka

Gra jest przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia i co ciekawe można w nią grać nawet w pojedynkę (lub kilka osób – max. 6 graczy). Zasady są proste do wytłumaczenia i zrozumienia, więc trudność określiłabym jaką małą,

Czego uczy?

Głównym zadaniem gry jest odkrywanie poszukiwanych kart w odpowiednim momencie zatem Gra Potwory do szafy doskonale ćwiczy pamięć. Podobnie jak w memory, dziecko musi zapamiętać, gdzie odkryło daną kartę.

Cena

Pudełko z grą Potwory do szafy kosztuje od ok.20 PLN do 30 PLN.

gra granna dla przedszkolak

Czy polecam? Ogólna ocena

Gra na pewno przypadła do gustu mojej córce, a to najważniejsze. Mnie początkowo zaniepokoiło to, że bohaterami gry są potwory i może córka będzie bała się kart z brzydkimi stworami. Na szczęście efekt był inny. Zatem grafika kart jest na tyle atrakcyjna, że dzieci się nie boją.
Wręcz przeciwnie – przyglądają się z zainteresowaniem kreaturom o wielu oczach czy krzywych zębach. Zasady gry okazały się na tyle proste i zrozumiałe, że córka po kilku minutach grała bez problemów.
Cena gry nie wydaje się wysoka. Nie wiem, jak wytrzymałe są elementy, kiedy korzysta z nich tylko przedszkolak. Ale niestety nasza gra nie przetrwała kontaktu z dwulatkiem, który przeszedł po papierowej szafie i ją lekko podarł. Zatem można narzekać, że ten element jest zrobiony ze zbyt cienkiej tektury, ale być może to tylko uwaga matki młodszego dziecka 😉
Super zaletą okazało się to, że w grę można bawić się w pojedynkę – córka sama sięga po grę ustawia karty i zanim zdążę do niej dołączyć to już jedną rundkę ma za sobą 🙂
Zatem gra Potwory do szafy dostaje w mojej ocenie piątkę – podoba się dziecku, ma proste zasady gry, cena jest ok dla mojego portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *