Klub mam, czyli Twoja grupa wsparcia

Jak na świecie pojawiła się moja córka od razu chciałam jej pokazać cały świat i nauczyć ją wszystkiego. Okazało się, że niemowlakowi jednak zależy tylko na kilku rzeczach i z uczeniem życia będę musiała jeszcze trochę poczekać. Zaczęłam przyglądać się zajęciom oferowanym dla dzieci i szybko przekonałam się, że jest szeroka gama możliwości dla dzieci w wieku szkolnym, a im dziecko młodsze tym trudniej o zorganizowaną formę spędzania czasu. Najciężej jest znaleźć sposób, aby świeża mama wyszła z domu z niemowlakiem.
Na szczęście w internecie udało mi się znaleźć Klub Mam.


Kluby mam istnieją już w wielu miejscach w Polsce i ich listę możecie przejrzeć tutaj -> http://www.klubmam.org/kluby-mam/ 

Najpierw znalazłam zajęcia muzyczne dla niemowląt. Niestety moja córka była jeszcze za mała, aby wziąć w nich udział, ale w tym tygodniu pójdziemy na pierwsze nasze zajęcia.
Ostatnio na stronie Klubu Mam na Ursynowie zauważyłam warsztat pt. „My mamy”. Przeczytałam opis i przekonałam się, że warto tam pójść po przeczytaniu tego zdania: „Pierwsze kroki w roli rodzica to dla wielu osób czas piękny, ale jednocześnie szczególnie trudny. Pojawienie się dziecka przynosi wielką zmianę w postrzeganiu siebie, patrzeniu na otoczenie, a także w relacjach z bliskimi”. Warsztaty są głównie możliwością rozmowy z innymi mamami przy moderacji prowadzącej (też mamy). W piątek odbyło się pierwsze spotkanie, które przyniosło mi dużo radości i ulgi. Inaczej rozmawia się z doświadczonymi rodzicami, a inaczej jest wraz z innymi świeżymi matkami podzielić nowo zdobytymi umiejętnościami, czy wrażeniami. Człowiek przekonuje się, że są różne dzieci, na które działają jeszcze różniejsze metody wychowawcze. Każda z uczestniczek na początku spotkania podzieliła się motywacją, dlaczego przyszła na warsztaty. Większość podkreślała, że zależało jej na wyjściu z domu, poznaniu innych mam, wygadaniu się. Atmosfera rozmowy była bardzo miła. Nie mogę doczekać się kolejnego spotkania.
W ramach klubów mam są organizowane zajęcia plastyczne, sportowe, czy spacery dla dzieci w każdym wieku. Tak samo dla mam są prowadzone warsztaty z rozwoju osobistego, pomocy psychologicznej, czy nawet przy uruchomieniu własnego biznesu. Zajęcia mogą być płatne lub dofinansowane przez miasto zależnie od możliwości organizatorów wydarzeń. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *