książeczki "na łące" wydawnictwo bajka blog recenzja

Książeczki „Na łące” i „W drodze”

Czas na recenzje czytelnicze, a przed Wami dwie książeczki „Na łące” i „W drodze”, czyli pozycje dla dwu- i trzylatków.

Zgadywanki dla maluszków

Książeczki dotarły do naszego domu dzięki niedziałającej już inicjatywie pudełek Akukubox. Stąd mamy tylko dwie pozycje z sześciu należących do serii „Zgadywanki dla maluszków”. Zbiór tych książek został stworzony, aby pobudzać ciekawość i ćwiczyć umiejętność kojarzenia. Celem wspólnej zabawy jest czytanie przez rodzica zagadki i danie szansy odpowiedzi na pytania dziecku poprzez samodzielne skojarzenie rozwiązania patrząc na obrazki.

O autorce – Małgorzata Strzałkowska

Chociaż książeczki „Na łące” i „W drodze” są stworzone z myślą o dzieciach 2+ to tekst napisała jedna z najlepszych polskich pisarek Małgorzata Strzałkowska. Strzałkowska napisałą ponad 150 książek. Co niebywałe jest autorką tekstów na ubrania marki Endo oraz bajek, piosenek i scenariuszy dla TVP1 (Jedyneczka, Budzik, Babcia Róża i Gryzelka). Współpracowała lub współpracuje z czasopismami: Świerszczyk, Dziecko, Miś, Pentliczek, Ciuchcia, Nasz Maks, Skarb malucha. Strzałkowska napisała wszystkie 6 książeczek z serii Zgadywanki dla maluszka z Wydawnictwa Bajka.

małgorzata strzałkowska recenzja

Książeczki „Na łące” i „W drodze”

Książeczki „Na łące” i „W drodze” są zrobione z kartonowych, sztywnych stron. Mają cudownie kolorowe ilstracje wykonane przez Ewę Nawrocką. Historie są proste – najpierw jest pytanie skierowane do dziecka: co to? A potem jest wierszyk pomagający zgadnąć odpowiedź!

Książeczka „Na łące”

Ulubieni bohaterowie dzieci, których mogą spotkać podczas spaceru po łące, czyli bocian, żabka, kret.

książka na łące blog

książka na łące recenzja

książka na łące blog parentingowy

książka na łące dla dzieci

książka na łące strzałkowska

Książeczka „W drodze”

Czym można podróżować, czyli pociąg, rower, autobus i inne.

w drodze blog

ksiażka w drodze recenzja

dla dzieci w drodze książka

dwulatek czyta w drodze

książeczka w drodze strzałkowska

w drodze wydawnictwo bajka

Wydawnictwo Bajka
Tytuły: „Na łące” oraz „W drodze”
Tekst: Małgorzata Strzałkowska
Ilustracje: Ewa Nawrocka
Książeczka kartonowa
Okładka błyszcząca
Format: 150 x 150 mm
Stron: 16
Waga: 150 g
Cena okładkowa: 9,99 zł
Wiek: 2+

Książki zgłaszam do wyzwań Powrót do dzieciństwa, Czytam, ile chcę, WyPożyczone

wyzwania czytelnicze

8 thoughts on “Książeczki „Na łące” i „W drodze”

  1. My juz za starzy 🙂 na takie książeczki, ale cudne jest to ze teraz jest taka bogata literatura dla dzieci od najmłodszych lat.

  2. My juz za starzy 🙂 na takie książeczki, ale cudne jest to ze teraz jest taka bogata literatura dla dzieci od najmłodszych lat.

  3. Moja latorośl już „poważną literaturę” czytuje – „Plastusiowy pamiętnik” mamy na tapecie. Ale bardzo piękna recenzja. Szkoda, że nie trafiłam na Twojego bloga, kiedy latorośl była w wieku adekwatnym. Dzięki za dobrą robotę, inne mamy na pewno skorzystają!

  4. Dobrze, że podsunęłaś wartościowe książeczki dla maluszków. Publikacji jest teraz tak wiele, że rodzice często gubią się w tym, co wybrać 🙂

  5. Mój młodszy Zacieszek ma dokładnie 2,5 roku i od jakiegoś czasu fanatycznie rozczytujemy się w serii „świnkowo-peppkowej” 🙂 Proste teksty i adekwatne obrazki to klucz w obcowaniu z tworzywem literackim na tym etapie życia. Przynajmniej w naszym wypadku. Jednak z chęcią bym wypróbowała te książeczki, bo w zanadrzu mam jeszcze czteroletnią Zacieszkę. Jedno chętnie porozwiązuje zagadki, a z drugim poopisujemy obrazki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *