macierzyństwo blog parentingowy

Macierzyństwo zmieniło moje życie – cykl wywiadów i artykułów

Macierzyństwo zmieniło moje życie

Kilka miesięcy temu postanowiłam stworzyć cykl „Macierzyństwo zmieniło moje życie”. Chcę się z Wami podzielić historiami kobiet, którym przyjście na świat dziecka wywróciło życie do góry nogami. Uwielbiam przyglądać się sylwetkom kobiet, które muszą sobie radzić z przeciwnościami losu i się nie poddają, a wręcz przeciwnie dostają mega powera do realizowania swoich marzeń. Popieram kobiecą przedsiębiorczość. Już jako studentka dążyłam do tego, aby stworzyć społeczność dziewczyn, które są ambitne i aktywnie działają. Teraz jako mama jestem członkinią Klubu Przedsiębiorczych Mam i pomagam w organizacji IV Forum Przedsiębiorczych Mam.

Mamy, wracamy

Nie ukrywam, że moją inspiracją jest Marta Waszczuk. Ona po urodzeniu dziecka miała te same przemyślenia, co ja, i jak się okazuje wiele innych kobiet. Bycie mamą jest super, ale żeby czuć się spełnioną trzeba też działać na innych polach. Marta stworzyła Klub Przedsiębiorczych Mam, czyli społeczność mam, które chcą znaleźć sposób na łączenie pracy i macierzyństwa, założyć lub rozwinąć firmę oraz mieć towarzyszki, które będą je wspierać w realizacji celów. Po kilku latach obserwacji i przemyśleń napisała książkę „Mamy, wracamy„. W książce pokazuje rozwiązania oraz daje wsparcie mamom wracającym do aktywnego życia zawodowego po urodzeniu dziecka lub dłuższej przerwie.

Zaczynam od wywiadu z twórczynią marki Samiboo

Jako pierwszy opublikuję wywiad z Sabiną Pajdowską, która stworzyła od podstaw firmę Samiboo. Przez kilka miesięcy myślałam, o tym: jak wiele chcę przekazać, ile jest super babeczek, które jako matki podbijają świat. Ale lęk przed rozpoczęciem czegoś nowego paraliżował moje działanie. Chciałam, aby cykl „Macierzyństwo zmieniło moje życie” pokazywał różnorodne postaci i scenariusze, które pisze życie. A sama zamiast brać przykład z tych kobiet, to chowałam się w domowych pieleszach. Ale koniec. Wyszłam ze swojej strefy komfortu i przeprowadziłam mój pierwszy wywiad. Udałam się na press day marki Samiboo i serdeczenie porozmawiałam z właścicielką firmy – Sabiną Pajdowską. Zapraszam do lektury 🙂

Wywiad z Sabiną Pajdowską znajdziecie – tutaj!

Jeżeli jesteś kobietą, która po urodzeniu dziecka zmieniła swój stosunek do świata – przewartościowała swoje życie i chcesz podzielić się swoją historią na moim blogu to napisz do mnie wiadomość! Chętnie poznam kobiety, które jako mamy podbijają świat!

Mój mail to warszamamka@onet.pl

Poniżej zdjęcia z wydarzenia, na którym poznałam Sabinę Pajdowską i Annę Guzik. Zobaczcie, skąd był mój stres 😉

warszamamka balony samiboo

Kamila Szczawińska matka
Sabina Pajdowska i Kamila Szczawińska z bohaterem dnia – Królikiem Kosmonautą
Samiboo Sabina Pajdowska Anna Guzik
Autorki kolekcji z Królikiem Kosmonautą: Sabina Pajdowska i Anna Guzik
Anna Guzik Kasia Łaska Samiboo
Anna Guzik razem z Kasią Łaska, która podkładała głos Elsie w „Krainie Lodu”
fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *