Ciąży W Kobiet Dla Krem Mustela

Mustela krem dla kobiet w ciąży

Pomysł na ten post powstał, jak byłam w trzeciej ciąży. Publikuję go, trzymając niemowlaka na rękach. Miesiąc temu uznałam, że warto pochwalić produkt istotny w tym szczególnym okresie życia kobiety. Poniżej recenzja kolejnego kosmetyku na bazie naturalnych składników – Mustela krem dla kobiet w ciąży.

Czemu sięgnęłam po Mustela krem dla kobiet w ciąży?

Kiedy byłam w pierwszej ciąży jedną z pierwszych porad, jaką dostałam było: zacznij się już dzisiaj smarować kremem przeciw rozstępom. Zdziwiło mnie, że byłam w drugim miesiącu ciąży, a inne doświadczone mamy już doradzały zadbać o skórę brzucha, który jeszcze nie zdążył się nawet zaokrąglić. Drugą rzeczą, która mnie zdziwiła, była zgodność koleżanek, co do marki kremu, który polecały. Obie koleżanki na co dzień mają inny styl życia, wydają pieniądze na inne produkty, ale w przypadku specyfiku przeciw rozstępom mówiły jedno – Mustela krem dla kobiet w ciąży.

Mustela krem dla kobiet w ciąży

Co to za marka – Mustela?

Mustela jest francuską marką, która istnieje już od 1950 roku. W swoim ojczystym kraju podobno jest dostępna w prawie każdej aptece, a jej produkty używa co druga matka i jej niemowlak. U nas popularny jest na pewno wspomniany przeze mnie krem i chyba tyle. W aptece kiedyś widziałam jeszcze produkty przeciwsłoneczne. W sklepie internetowym są dostępne wszelkie kremy, mleczka służące do pielęgnacji skóry. Sama używałam jedynie dwóch produktów z serii Maternite – Mustela krem dla kobiet w ciąży oraz olejek, który także ma przeciwdziałać rozstępom.

Mustela krem dla kobiet w ciąży

Koleżanki uprzedziły mnie, że Mustela krem dla kobiet w ciąży kosztuje więcej niż zwykły krem nawilżający. Cena około 100 zł za tubę z 250 ml potrafi niektórych powalić. Ale jest to jeden z tych produktów, w który warto zainwestować. Krem należy nakładać na brzuch, biodra, poślaki i uda – wszystkie miejsca, które w ciąży zaokrąglają się, a skróra może nie nadążyć z naturalnym rozciągnięciem się i dopasowaniem do nowych potrzeb. Krem dobrze się wchłania, nie zostawia tłustego filmu. Krem jest bezzapachowy. Producent zapewnia, że jego produkty są hypoalergiczne, bez zawartości alkoholu, parabenów, ftalatów i innych substancji mogących podrażnić delikatną skórę. Tak samo składniki są czysto naturalne lub pochodzenia naturalnego, zaś proces produkcji przebiega proekologicznie. Na okres ciąży oraz połogu zużywałam dwa duże opakowania. W czasie trzech ciąż nie miałam żadnych rozstępów. W czasie okresu dojrzewania nie miałam problemów z rozstępami, więc moja skóra nie jest przykładem ekstremalnego uleczenia tym kremem, ale na pewno krem pomagał mi w te dni, kiedy brzuch swędział, bo wcześniej zapomniałam się posmarować 😉

Czy polecam Mustela krem dla kobiet w ciąży?

Zdecydowanie polecam Mustela krem dla kobiet w ciąży. Jego cena jest dosyć wysoka, ale warto zabezpieczyć się przed rozstępami oraz uniknąć swędzącej skóry na brzuchu. Jako trzykrotna ciężarówka muszę poświadczyć, że opłaciło się używać kremu i do dziś nie mieć żadnych śladów związanych z ciążą.

Interesują Ciebie recenzje naturalnych kosmetyków?
Jeśli tak, to zapoznaj się z innymi postami:
Vianek Krem do twarzy i Płyn miceralny 2w1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *