śpiworek przedszkolaka

Hit na początek roku – śpiworek przedszkolaka

Początek roku szkolnego oznacza wiele przygotowań po stronie wszystkich mam. Trzeba zaplanować nową logistykę dla całej rodziny, poznać nowe wyzwania i wymagania ze strony szkoły, przedszkola, czy żłobka, a na koniec kupić nowe podręczniki i całą wyprawkę. Jako mama trzylatka podzielę się z Wami, tym co stanowi dla mnie nowość w wyprawce, czyli śpiworek przedszkolaka.

Czemu śpiworek, a nie kocyk lub pościel?

Skąd nowa moda na śpiworek zamiast tradycyjnej pościeli albo przyjemnego kocyka z minky? Jako mama wiedząc, że dzieci idą do nowego żłobka i przedszkola już kilka miesięcy wcześniej kupiłam im nowe zestawy pościeli. Chciałam, aby poznały wzory w domu i potem w nowym miejscu wiedziały, że są otoczone przedmiotami, które im się będą kojarzyły z domem. Jakie zdziwienie mnie ogarnęło, kiedy usłyszałam w dwóch państwowych placówkach (żłobku synka i przedszkolu córki), że w chwili obecnej panie opiekunki/nauczycielki nie życzą sobie zestawów pościelowych na drzemkę dzieci. Ze stron pań była wyraźna prośba o śpiworki. Okazuje się, że panie przedszkolanki same ścielą leżaczki dzieci i żeby trwało to krócej nie chcą kłaść prześcieradeł, potem poduszek i kołderek. Wolą prostsze rozwiązanie, czyli położenie śpiworka. Jest to lepsze także po drzemce, kiedy panie pomagają dzieciom przebrać się z piżamek i lecą szybko podawać podwieczorek dla małych głodomorów. Zebranie śpiworków do worków i ułożenie na półce jest prostsze od składania prześciaradeł, poduszek i kołderek dla każdego dziecka i potem układania w składziku.

Ceny śpiworków

Przeglądając oferty na Allegro ceny śpiworków przedkolaka zaczynają się od 90 PLN. Górna granica do najczęściej około 150 zł, ale zdarzają się oferty po 200 PLN. Śpiworki najczęściej różnią się częścią górną – niektóre nie mają materiału pod głową, lecz większość ma wygodną, wszytą jako intergalną część śpiworka, poduszkę pod głowę dziecka. Przy zakupie warto spojrzeć także na wymiary śpiworka i ocenić, czy nasze dziecko zależnie od wieku i wzrostu się zmieści. Lepiej kupić śpiworek większy, aby służył na cały okres drzemek w przedszkolu niż kupić dwa różniące się tymi 10 cm, które dziecko urosło.

Śpiworek przedszkolaka od Kropki w paski

Do zakupu śpiworka przedszkolaka od Kropki w Paski zachęciły mnie piękne wzory. Ceny mają w przystępnym przedziale (99-119 PLN). Śpiworek, który widać poniżej kosztował 119 PLN plus 14 PLN za przesyłkę. Kupiłam go za pośrednictwem Allegro, chociaż widzę, że przez ich własną stronę www można kupić wszystkie śpiworki po promocyjnej cenie 99 PLN. Jeśli chodzi o materiały to strona wierzchnia jest wykonana w 100% z bawełny, a od strony wewnętrznej, w której śpi dziecko jest polar minky. To, co wyróżnia śpiworki Kropki w Paski to dbałość o szczegóły. Śpiworek bowiem ma wszytą taśmę, która służy podpisaniu własności naszego dziecka, co jest tak ważne w przedszkolu. Do śpiworka był dołączony worek, który także miał taśmę do podpisania całego worka.
śpiworek kropki w paski

śpiworek kropki w paski dla dzieci

akcesoria do przedszkola

wyprawka kropki w paski

worek na śpiworek przedszkolaka

Śpiworek przedszkolaka ze Smiki w Smyku

Drugim wyborem był śpiworek firmy Smiki kupiony na stronie www Smyk. Byłam w sklepie stacjonarnym Smyk i tam śpiworek kosztował 140 PLN. Ten sam produkt na stronie www jest tańszy. Obecnie cena wynosi 107,99 PLN plus koszt przesyłki. We wrześniu zaś kosztował 80 PLN plus koszt przesyłki. Jest to zatem jedna z najtańszych ofert w Internecie. W kwestii składu jest to poliester 70% i bawełna 30% – niestety nie wiem, czy ten opis dotyczy ocieplenia śpiworka, czy też strony zewnętrznej. Wewnątrz śpiworek ma polar minky.
śpiworek przedszkolaka smiki

smiki śpiworek

śpiworek do przedszkola smyk

Obydwa śpiworki przed oddaniem do przedszkola i żłobka wyprałam, stąd na zdjęciach są trochę pogniecone. Najważniejsze, że w pralce przeszły pierwszy test używalności i zdały go dobrze – kolory pozostałe niezmienione, a materiały się nie zmechaciły.

Jakie są wasze hity wyprawek? Czy też obowiązkowo na liście był śpiworek?

To nie jest post sponsorowany. Autorka nie współpracuje z wyżej wymienionymi markami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *