targ śniadaniowy na mokotowie

Targ śniadaniowy na Mokotowie

Od kilku lat dużą popularność odzyskuje jedzenie na mieście, ale nie w knajpach, a na świeżym powietrzu. Dzisiaj relacja z miłego popołudnia, kiedy poznaliśmy uroki jakie ma targ śniadaniowy na Mokotowie.

Targi śniadaniowe w całej Polsce

Idea targów śniadaniowych opanowała już całą Polskę. Każdy bowiem docenia atmosferę i jedzenie, a te są tutaj wyjątkowe. W weekendy w różnych miastach Polski na zielonych skwerach w ramach tej inicjatywy pojawiają się stoiska lokalnych restauratorów i wytwórców zdrowej żywności. Okoliczni mieszkańcy mają szansę w piknikowej atmosferze zjeść i spotkać się ze znajomymi. Dużym plusem targów jest różnorodność oferty. Wreszcie można przy jednym stole lub kocyku pogodzić gusta kilku osób – bowiem jest bogaty wybór. Obok siebie znajdują się stoiska różnych kuchni świata od popularnych naleśników i hamburgerów przez kuchnię gruzińską po azjatyckie przysmaki.

lemoniada dzieci blog
Orzeźwiająca lemoniada i mini lunch

Targ śniadaniowy na Mokotowie

Dzisiaj pokazuję Wam zdjęcia, jak wygląda targ śniadaniowy na Mokotowie. Targ odbywa się cyklicznie w każdą niedzielę w godzinach 10-17 na Skwerze AK – róg ulicy Puławskiej i Woronicza (niedaleko przystanku Królikarnia). Na miejsce można dojechać tramwajem lub autem. Parking jest pobliskiej uliczce między parkiem, a komendą policji. Większość miejsc postojowych jest w cieniu drzew, co jest dużym plusem w słoneczne dni.
Oczywiście moja relacja jest tworzona z myślą o rodzicach 😉 dlatego nie będzie mowy o ofercie gastronomicznej, a o strefie dla dzieci głównie.

strefa dla dzieci targ śniadaniowy
Strefa dla dzieci na targu śniadaniowym na Mokotowie

Strefa dla dzieci

Targ odbywa się na Skwerze AK, gdzie jest duży trawnik oraz nie brakuje drzew dających fajny cień. W ramach strefy dla dzieci wydzielono dużą część trawnika, co jest dużym plusem, że dzieci nie obijają się o siebie. Jest przestrzeń do biegania, jeżdżenia na rowerkach, skakania na dmuchańcach, czy innych wynalazkach. Strefa nie jest za darmo, ale warto z niej skorzystać. Moim zdaniem jest to miejsce dla dzieci w wieku 1-5 lat. Poniżej zdjęcia przedstawiające część zabawek i atrakcji.

targ mokotów dzieci

dla dzieci mokotów

strefa dla dzieci mokotów

weekend z dzieckiem mokotów

Zastanawiasz się, co jeszcze robić z dzieckiem – to zajrzyj tutaj:
Basen Warszawianka dla rodzin
– obiad w restaruacji – Der Elefant lub Moje Curry
sala zabaw Hocki Klocki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *