park pinokio w wieliczce

Wakacje z dzieckiem – Park Pinokio w Wieliczce

Czy mieliście taką sytuację, że chcecie jechać do jakiegoś miasta na weekend, a tam wszystkie miejsca noclegowe zajęte? Nam się przydarzył taki pech w lipcu, jak chcieliśmy jechać do Krakowa. Musieliśmy znaleźć nocleg dla naszej piątki poza Krakowem. To pozwoliło nam odkryć nowe miejsce idealne dla rodzin – Park Pinokio w Wieliczce.

Lokalizacja

Park Pinokio w Wieliczce znajduje się w odległości 2 km od Kopalni Soli, a około 10 km od centrum Krakowa. Pod jednym adresem można znaleźć dwie rzeczy – Eko Motel na Wierzynka oraz Park Pinokio. Ten drugi jest otwarty dla każdego – gości hotelowych, a także osób z zewnątrz, które chcą z dziećmi spędzić miło czas.

lista atrakcji pinokio

Park Pinokio w Wieliczce – atrakcje

Park jest stworzony dla dzieci w wieku od 2 do 14 lat. Ale widziałam, że nawet roczne dzieci potrafiły doskonale bawić się w tym miejscu. Wszystko dzięki piknikowemu klimatowi tego miejsca – dużej przestrzeni pokrytej zadbanym zielonym trawnikiem. Park Pinokio w Wieliczce posiada wiele atrakcji: różne tory przeszkód, kilka boisk sportowych, odkryty basen, dmuchańce, samochodziki i rowerki.

piraci plac zabaw

koparka dla dzieci

Dla dzieci młodszych są także karuzele, a dla starszych park linowy czy euro-bungee.

karuzela pod krakowem

plac dla małych dzieci wieliczka

park linowy wieliczka

Na miejscu można zobaczyć ciekawe zwierzęta – duże papugi, żurawie czy białego kangura.

atrakcje dzieci wieliczka

wierzynka wieliczka

Dużym plusem jest możliwość zamówienia dań obiadowych, które są pyszne.

Cennik

Pierwsza godzina wejścia na plac zabaw w Park Pinokio w Wieliczce kosztuje 20 PLN, dwie godziny 35 PLN. Można kupić wejście na cały dzień. Za niektóre atrakcje trzeba dodatkowo zapłacić 10 PLN, np. euro bungee, żyroskop, przejazd Pociągiem Tomek.

pociąg tomek dzieci

Jako gość hotelowy spodziewałam się, że z placu zabaw będzie można korzystać za darmo. Okazało się, że goście mają zniżki, ale i tak za wszystko trzeba płacić. Początkowo – przyznam, że mnie to oburzyło. Ale drugiego dnia, jak dzieci w ogóle nie były znudzone, a wręcz oczarowane tym miejscem – zrozumiałam, ile tam jest tych wszystkich sprzętów. Właściciele zainwestowali w dużą ilość rzeczy i dbają o ich stan. Zatem warto wydać kilkadziesiąt złotych, ale spędzić tam kilka godzin i zobaczyć uśmiechnięte dzieci biegające między sprzętami, domkami, dmuchańcami… i tak można wymieniać długo.

Atmosfera

Park Pinokio w Wieliczce jest stworzony dla dzieci – maluchy mogą biegać, krzyczeć, najeść się – czyli idealnie. Nie jest to wielkie wesołe miasteczko. Klimat jest rodzinny. Można wpaść tutaj na kilka godzin, żeby dzieci się wyszalały. Osoby związane z Krakowem mogą tutaj zorganizować urodziny dla dziecka albo festyn rodzinny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *