wakacje w słonecznym brzegu z dzieckiem

Wakacje w Słonecznym Brzegu z dzieckiem

Rok temu spędziliśmy tydzień w Bułgarii, stąd pomysł na post pokazujący nasze wakacje w Słonecznym Brzegu z dzieckiem.

Położenie

Słoneczny Brzeg jest to bułgarski kurort położony na Wybrzeżu Morza Czarnego. Miejscowość została wybudowana na potrzeby turystyczne. Jej główne zabudowania to hotele rozciągające się wzdłuż piaszczystej plaży. Jest to idealne miejsce do noclegu, jeśli ma się w planach zwiedzanie Nesebaru – miasta mającego ponad 3000 lat.

Baza noclegowa

Słoneczny Brzeg posiada imponującą ofertę ponad 600 hoteli. Jakość usług w większości przypadków jest porównywalna to polskich standardów sprzed 10-20 lat. Wspominam o tym, gdyż w Polsce hotel 4 gwiazdkowy jest najczęściej nowoczesnym i luksusowym miejscem o nienagannej czystości i kulturze osób obsługujących. W Bułgarii ilość gwiazdek nie jest wystarczającym wyznacznikiem. Warto przed wyborem hotelu poczytać opinie, obejrzeć zdjęcia w internecie.

Atrakcje

Dla rodziców głównym atutem wakacji w Słonecznym Brzegu z dzieckiem będzie piaszczysta i w miarę czysta plaża. Na plaży można wypożyczyć skutery wodne, przejechać się na bananie czy odbyć lot ze spadochronem będąc ciągniętym przez motorówkę.

plaża słoneczny brzeg

Dla dzieci uwielbiających wodne figle kolejną atrakcją będą dwa aquaparki. My odwiedziliśmy Action Aquapark, w którym były dwie strefy dla dzieci małych i większych (oprócz całego kompleksu zjeżdżalni czy rwącej rzeki dla wszystkich amatorów wodnych rozrywek).

Słoneczny Brzeg jest nazywany Las Vegas Wschodniej Europy, bo w tym mieście są jedynie hotele, dyskoteki, kasyna oraz aquaparki. Nie ma tam miejsc związanych z kulturą wyższą. Trudno jest znaleźć wśród zabudowy budynki mieszkalne. Dopiero na obrzeżach miasta widać nieliczne bloki. Widać, że miasto żyje w sezonie turystycznym. Ludzie obsługujący także w większości pojawią się tutaj rotacyjnie. Dla mnie to był szok zobaczyć miasto stworzone tylko dla turystów, aby mogli korzystać z rozrywek. Miasto bez urzędów, szkół, kościoła i domów. Na szczęście Słoneczny Brzeg powstał tuż obok starożytnego miasta Nesebar, do którego można dojechać autobusem lub lokalnym środkiem lokomocji będących czymś pomiędzy ciuchcią a turystycznym busikiem.

molo słoneczny brzeg
Centrum Słonecznego Brzegu wyznacza deptak prowadzący na molo

Czy warto spędzieć wakacje w Słonecznym Brzegu z dzieckiem?

Dokładnie, dlaczego warto pojechać do Bułgarii wspominałam w poście Wakacje z dzieckiem w Bułgarii. Ale powtórzę, że atutem bułgarskiego wybrzeża są piaszczyste plaże, słoneczna pogoda oraz przyjazne ceny. Wybierając Słoneczny Brzeg sprawdźmy hotel – dla rodzin lepiej wybrać się w miejsce, gdzie jest plac zabaw, boiska oraz są organizowane dla dzieci imprezy mini disco, zawody sportowe, lekcje tańca. To spowoduje, że wyjazd będzie atrakcyjny dla całej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *