Co robić w weekend 13-14 maja z dziećmi w Warszawie?

Nie wiesz, co robić w weekend 13-14 maja z dziećmi w Warszawie? Zobacz, co dzieje się w mieście oraz jakie są atrakcje dla najmłodszych. Przed Wami przewodnik po wybranych atrakcjach dla dzieci i rodziców.

SOBOTA – 13 maja

Warsztaty edukacyjne

Badania terenowe – makroświat Jeziora Wilanowskiego – warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 10–14 lat
W czasie majowego spotkania udamy się w teren, by zbadać różne ekosystemy wodne ogrodów wilanowskich. Porównamy Jezioro Wilanowskie, staw południowy oraz Potok Służewiecki – zbadamy te same parametry w trzech różnych środowiskach, aby sprawdzić, czym różnią się one między sobą.
Gdzie: Ogrody/Pompownia obok Pałacu w Wilanowie
Kiedy: 13 maja godz. 10.00-11.30
Wstęp płatny: 10 PLN od każdego uczestnika

Warsztaty plastyczne

SMYKOWIZJE – warsztaty dla dzieci w wieku 0-5 lat i ich opiekunów
Stopa czy ręka?
Poznawanie świata to bardzo pasjonujący i wciągający proces. Czym najczęściej badamy świat – ręką czy może stopami? Podczas warsztatów poznamy wszystkie artystyczne materiały. Będzie okazja, żeby sprawdzić, jak pachnie glina oraz czy płótno malarskie jest szorstkie.
Gdzie: CSW Zamek Ujazdowski
Kiedy: 13 maja godz. 10.00 grupa młodsza 0-2 lata, godz.11.00 grupa starsza 3-5 lat
Wstęp płatny: 30 PLN – bilet rodzinny
Karnet na 4 zajęcia: 100 PLN (w cenie biletu wstęp na wystawy CSW)
JAK SMAKUJE SZTUKA? – warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 5-10 lat
W jaki sposób odbieramy sztukę? Czy na pewno tylko patrząc i słuchając? Czy słowa mają swoje kolory, a kolory zapachy? Czy można zobaczyć dźwięk lub poczuć smak słowa?
{Jak smakuje sztuka?} to cykl warsztatów rodzinnych, podczas którego uruchamiane są wszystkie zmysły uczestników. Wykorzystujemy zjawisko synestezji, żeby poszerzyć percepcję i wyobraźnię małych odbiorców sztuki.
Gdzie: CSW Zamek Ujazdowski
Kiedy: 13 maja godz. 12.00
Wstęp płatny: 30 PLN – bilet rodzinny
Karnet na 4 zajęcia: 100 PLN (w cenie biletu wstęp na wystawy CSW)
Domowe przeTwory – warsztaty dla rodzin z dziećmi od lat 2
Cechą wspólną tych warsztatów jest nietypowe tworzywo – materiały, produkty, przedmioty dostępne w dziecięcej codzienności, powszechnie stosowane zarówno w domu, jak i poza domem, np. mąka, sól, fasola, sztućce, deseczki, ściereczki, pudła, kamyki i patyki. W ramach warsztatów poznajemy je i twórczo przetwarzamy, szukamy alternatywnych zastosowań, ćwiczymy wyobraźnię i pobudzamy zmysły.
Tym razem zapraszamy tych, którzy jeszcze nie odkryli, co można zmalować przy użyciu buraka, marchewki, szczypiorku i innych liści. Nie dowierzacie, że warzywa i owoce mogą być farbami? Nie próbowaliście malować herbatą? Przybywajcie – sprawdzimy, co można wycisnąć z warzyw i owoców oraz wypróbujemy różne (czasem starożytne 🙂 techniki malarskie.
Gdzie:Fundacja Sto Pociech, ul. Freta 20/24a
Kiedy: 13 maja godz. 10.30
Wstęp płatny:dziecko + rodzic 35 zł, rodzeństwo + rodzic 50 zł
warsztaty plastyczne dla dzieci 0-2

NIEDZIELA – 14 maja

Koncerty

W tę niedzielę rozpoczyna się kolejny sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich. Są to recitale pod chmurką, stąd warto spróbować wybrać się tam z dziećmi i sprawdzić ich wrażliwość na muzykę klasyczną.
Nowy sezon Koncertów Chopinowskich zainauguruje 14 maja, o godz. 12.00, Lukas Geniušas. Ten młody i niezwykle utalentowany pianista słynie z wybitnych wykonań kompozycji Fryderyka Chopina. Koncertuje na całym świecie i jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów – zajął m.in. II miejsce w Konkursie Chopinowskim w 2010 r., otrzymał również nagrodę Towarzystwa im. Fryderyka Chopina za najlepsze wykonanie poloneza.
W niedzielne popołudnie, 14 maja o godz. 16.00, wystąpi polski pianista, doktor sztuki muzycznej, Konrad Skolarski. W 2002 r. nagrał on swoją debiutancką płytę z utworami Chopina, Liszta, Rachmaninowa i Prokofiewa, a od 2011 r. współpracuje z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie i nadal koncertuje.
Gdzie: Łazienki Królewskie obok pomnika Chopina
Kiedy: 14 maja godz. 12.00 – Lukas Geniušas (Litwa), godz. 16.00 – Konrad Skolarski
Wstęp bezpłatny

Warsztaty edukacyjne

Alfabet (nie)porozumienia – warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 7–12 lat
Wydarzenie towarzyszące wystawie „Wieża Babel kontra Przestrzeń”
Jak można się porozumieć, gdy mówimy różnymi językami? Dlaczego tak ważne jest zrozumienie „innego” człowieka? Serdecznie zapraszamy na warsztaty, podczas których wykorzystamy język sztuki, pozwalający komunikować się nawet bez użycia słów. W czasie warsztatów będziemy wykonywać zaszyfrowane prace plastyczne. Stworzymy własny alfabet (nie)porozumienia i wyślemy komunikat o tym, co tak naprawdę jest dla nas ważne.
Gdzie: Oranżeria obok Pałacu w Wilanowie
Kiedy: 14 maja godz. 13.00-17.00
Wstęp płatny: wstęp w ramach biletu do parku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *