Co robić w weekend 4-5 listopada z dzieckiem w Warszawie?

Nie wiesz, co robić w weekend 4-5 listopada z dzieckiem w Warszawie? Zobacz, co dzieje się w mieście oraz jakie są atrakcje dla najmłodszych. Przed Wami przewodnik po wybranych atrakcjach dla dzieci i rodziców w Muzuem Pragi, na Stadionie Narodowym, czy w klimatycznej księgarni obok placu Zbawiciela.

SOBOTA – 4 listopada

Warsztaty

Warsztaty detektywistyczne z Zofią Staniszewską
Niedaleko pl. Zbawiciela księgarnia Korekty organizuje „Czytanie na drugie śniadanie”, czyli cykl spotkań z autorami, warsztaty oraz inne atrakcje, aby zachęcić dzieci i młodzież do czytania książek. W ramach cyklu w tę sobotę odbędą się warsztaty detektywistyczne, które poprowadzi sama Zofia Staniszewska – autorka serii książek „Ignacy i Mela na tropie złodzieja”. Uczestnicy spotkania poznają warsztat pracy detektywa i dostaną zadanie odnalezienia skarbu poprzez rozwiązywanie intrygujących zagadek.
Niestety istnieje ograniczona liczba miejsc, stąd zapisy pod numerem 504 009 660 lub mailowo ksiegarniakorekty@soniadraga.pl .
Gdzie: księgarnia Korekty, Al. Wyzwolenia 14 (dawna klubokawiarnia Kredka)
Kiedy: 4 listopada godz. 11.00-12.00
Wstęp bezpłatny

księgarnia korekty zofia staniszewska

Pociągam za sznurkiwarsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 7-12 lat
W ramach Małej Akademii Praskiej Bożena Ślaga – scenografka i projektantka kostiumów – będzie z dziećmi wspólnie się zastanawiać nad tym, czy istnieją jeszcze tzw. „typy praskie” – dawniej były to dzieci z podwórek, kupcy z Bazaru Różyckiego, robotnicy, bywalcy Stadionu. Każdy uczestnik wykona własną pacynkę – dając mu strój, mimikę i praski sznyt na miarę dzisiejszych czasów.
Gdzie: Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52
Kiedy: 4 listopada godz. 10.30-12.00
Wstęp: 10 PLN

Wydarzenie

Wystawa Photo Arc
Do 16 listopada nadarza się okazja do darmowych odwiedzin wystawy Photo Arc przedstawiającej gatunki zwierząt, którym grozi wyginięcie. Po więcej szczegółów – gdzie odbywa się wystawa, w jakich godzinach – kliknij tutaj->Wystawa Photo Arc.

NIEDZIELA – 5 listopada

Warsztaty

W magicznym świecie teatruwarsztaty rodzinne dla dzieci do lat 6
Wyjątkowe warsztaty stanowiące połączenie zajęć edukacyjnych z przedstawieniem teatralnym, w którym dzieci biorą udział jako aktorzy tuż obok Katarzyny Żutomirskiej i Piotra Herbicha z Fundacji Scena Lubelska 30/32. Zajęcia mają za zadanie „wychować przyszłego kreatywnego, nieobojętnego na piękno odbiorcę sztuki oraz rozwijać jego inteligencję emocjonalną”.
Aby dokonać rerwacji miejsc, należy skontaktować się z Karoliną Jusińską z Czytelni Muzeum Warszawskiej Pragi, pod numerem telefonu 22 518 34 16, w godzinach pracy Czytelni lub za pomocą wiadomości e-mail karolina.jusinska@muzeumwarszawy.pl.
Gdzie: Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52
Kiedy: 5 listopada godz. 11.30
Wstęp: 10 PLN za dziecko, opiekun ma wstęp za darmo

warsztaty muzeum pragi dla dzieci

Wydarzenie

Wystawa Photo Arc
Do 16 listopada nadarza się okazja do darmowych odwiedzin wystawy Photo Arc przedstawiającej gatunki zwierząt, którym grozi wyginięcie. Po więcej szczegółów – gdzie odbywa się wystawa, w jakich godzinach – kliknij tutaj->Wystawa Photo Arc.

Zostaw komentarz i podziel się swoją opinią – czy już wiesz, co robić w weekend 4-5 listopada z dzieckiem w Warszawie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *