wioska fantasy

Wioska Fantasy – przenieś się do innego świata

Uwielbiasz przygody w stylu „Gry o tron”? Przenieś się w świat George’a R.R. Martina i zobacz, co ma do zaoferowania Wioska Fantasy!

wioska fantasy recenzja

Co to Wioska Fantasy?

Co dokładnie mam na myśli pisząc o świecie niczym z serialu HBO – Wioska Fantasy to rekreacyjny park tematyczny, którego najważniejszą część stanowi replika osady średniowiecznej.

osada średniowieczna

Gdzie jest ta inna kraina?

Aby dotrzeć do Wioski Fantasy, należy niczym do wielkiego Muru w krainie siedmiu królestw, dojechać pod granice polskiej ziemi. Osada znajduje się w Kuńkowcach pod Przemyślem, czyli 18 km od przejścia granicznego w Medyce.
Wioska Fantasy leży na niewielkim wzniesieniu. Osada składa się z prawie dziesięciu chat różnej wielkości, w których można nocować. Poza tym jest Karczma pod Wisielcem z lokalnym trunkiem.

Przeżyć przygodę życia

Wioskę można odwiedzić cały rok. Ale warto wcześniej zaplanować, co chcecie robić i uzgodnić to z osobami zarządzającymi osadą. Atrakcje są dopasowane do potrzeb – imprezy na grup i osób indywidualnych, zajęcia edukacyjne, gry terenowe, larpy, zjazdy fanów fantastyki czy „Gry o tron”. Dla osób indywidualnych przygotowane są zajęcia takie jak: questing (samodzielna przygoda z mapą), strzelanie z łuku, walka bezpieczną bronią, rzucanie nożem/toporem. Wszystko to można wykonywać w stroju z epoki – pielgrzyma, poszukiwacza przygód czy wojownika. Po całym dniu atrakcji warto wziąć udział w biesiadzie. Jak już wspominałam – na miejscu można nocować w jednej z drewnianych chat lub na polu namiotowym.

wioska fantasy sala tronowa

kuńkowce wioska fantasy

karczma pod wisielcem

Nasza wizyta

My byliśmy w Wiosce Fantasy w nietypowym czasie, bo wybraliśmy się na tam na świąteczny spacer w czasie Świąt Wielkanocnych dwa lata temu. Stąd na zdjęciach nie ma pokazanych nas w średniowiecznych strojach rzucających toporem 😉 To miejsce jest tak fajne, że wiem, że jeszcze tam wrócimy na dłużej niż tylko na chodzenie po drewnianych basztach, czy po to żeby usiąść na tronie władcy osady.

4 thoughts on “Wioska Fantasy – przenieś się do innego świata

    1. Zgadza sie, że Biskupin jest podobny – bądź co bądź oba miejsca to osady średniowieczne. Ale Biskupin ma wartość archeologiczną i nie można tam się „wyszaleć”. A Wioska Fantasy jest stworzona, aby odwiedzający przeżyli fajne przygody – tam można się przespać w chacie, pogłaskać kozę, rzucić nożem, wypić lokalne piwo 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *