wioska fantasy

Wioska Fantasy – przenieś się do innego świata

Uwielbiasz przygody w stylu „Gry o tron”? Przenieś się w świat George’a R.R. Martina i zobacz, co ma do zaoferowania Wioska Fantasy!

wioska fantasy recenzja

Co to Wioska Fantasy?

Co dokładnie mam na myśli pisząc o świecie niczym z serialu HBO – Wioska Fantasy to rekreacyjny park tematyczny, którego najważniejszą część stanowi replika osady średniowiecznej.

osada średniowieczna

Gdzie jest ta inna kraina?

Aby dotrzeć do Wioski Fantasy, należy niczym do wielkiego Muru w krainie siedmiu królestw, dojechać pod granice polskiej ziemi. Osada znajduje się w Kuńkowcach pod Przemyślem, czyli 18 km od przejścia granicznego w Medyce.
Wioska Fantasy leży na niewielkim wzniesieniu. Osada składa się z prawie dziesięciu chat różnej wielkości, w których można nocować. Poza tym jest Karczma pod Wisielcem z lokalnym trunkiem.

Przeżyć przygodę życia

Wioskę można odwiedzić cały rok. Ale warto wcześniej zaplanować, co chcecie robić i uzgodnić to z osobami zarządzającymi osadą. Atrakcje są dopasowane do potrzeb – imprezy na grup i osób indywidualnych, zajęcia edukacyjne, gry terenowe, larpy, zjazdy fanów fantastyki czy „Gry o tron”. Dla osób indywidualnych przygotowane są zajęcia takie jak: questing (samodzielna przygoda z mapą), strzelanie z łuku, walka bezpieczną bronią, rzucanie nożem/toporem. Wszystko to można wykonywać w stroju z epoki – pielgrzyma, poszukiwacza przygód czy wojownika. Po całym dniu atrakcji warto wziąć udział w biesiadzie. Jak już wspominałam – na miejscu można nocować w jednej z drewnianych chat lub na polu namiotowym.

wioska fantasy sala tronowa

kuńkowce wioska fantasy

karczma pod wisielcem

Nasza wizyta

My byliśmy w Wiosce Fantasy w nietypowym czasie, bo wybraliśmy się na tam na świąteczny spacer w czasie Świąt Wielkanocnych dwa lata temu. Stąd na zdjęciach nie ma pokazanych nas w średniowiecznych strojach rzucających toporem 😉 To miejsce jest tak fajne, że wiem, że jeszcze tam wrócimy na dłużej niż tylko na chodzenie po drewnianych basztach, czy po to żeby usiąść na tronie władcy osady

Jeśli interesuje Ciebie zwiedzanie Przemyśla i okolic poznaj posty:
Wakacje z dzieckiem – Pogórzanin Przeworska Kolejka Wąskotorowa
Wakacje z dzieckiem – zwiedzamy zamek w Krasiczynie

4 thoughts on “Wioska Fantasy – przenieś się do innego świata

    1. Zgadza sie, że Biskupin jest podobny – bądź co bądź oba miejsca to osady średniowieczne. Ale Biskupin ma wartość archeologiczną i nie można tam się „wyszaleć”. A Wioska Fantasy jest stworzona, aby odwiedzający przeżyli fajne przygody – tam można się przespać w chacie, pogłaskać kozę, rzucić nożem, wypić lokalne piwo 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *