karty krok po kroczku

Celebrowanie każdej wielkiej chwili, czyli karty „Krok po kroczku”

Celebrowanie każdej wielkiej chwili dziecka z kartami „Krok po kroczku” powoduje, że wspomnienia nigdy nie stracą swojego znaczenia!

Album małego dziecka

Każdy świeży rodzic dostaje bzika na punkcie swojego bobasa. W pierwszych miesiącach życia dziecka powstaje więcej zdjęć do rodzinnego albumu niż potem przez całe dorosłe życie 😉 Sama to przeszłam z robieniem fotek mojej córeczce. Ulrop macierzyński sprzyjał celebrowaniu każdej chwili, czyli mogłam cieszyć się każdym nowym dniem w życiu mojej pociechy: pierwszym spacerem, pierwszym stałym posiłkiem, pierwszą znajomością z innym bobasem itd. Tych zdjęć powstawały setki w ciągu tygodnia. Po roku oglądając album z wywołanymi zdjęciami okazało się, że zaczynam zapominać, co dokładnie przedstawiają. Najgorsze było, że już nie byłam pewna, czy na danym zdjęciu córka ma 3 czy 6 tygodni.

Pomysłowe zdjęcia

Jak zawsze rozwiązanie problemu z datowaniem zdjęć znalazłam na Instagramie. Znalazłam profile mam, które w miesięcznicę swoich dzieci robią zdjęcia stawiając obok dzieci zawsze tę samą zabawkę oraz liczbę z ilością miesięcy. W ten sposób można obserwować, jak dziecko szybko rośnie w porównaniu z pluszakiem, który kładziony zawsze w tej samej pozycji nie zmienia się.

Karty „Krok po kroczku”

Inny sposób, który podpatrzyłam rok temu na zagranicznych profilach instamam to były karty. Musiałam trochę poczekać, aż pojawi się polska edycja i jest! Mamy karty „Krok po kroczku„, za którymi stoi dwójka rodziców z Trójmiasta: Karolina i Łukasz. Ich modelem i testerem pierwowzoru kart jest synek Stefan. Zestaw kart od „Krok po kroczku” zawiera 34 ilustracje, które pomogą zapamiętać istotne chwile z pierwszego roku życia dziecka. Karty są wydrukowane na powlekanym kartonie, więc są bezpieczne dla malucha. Uwielbiam ich kolorową grafikę stworzoną przez zdolną polską artystkę. Jak dokładnie wyglądają karty zobacz poniżej – podzieliłam karty według kategorii: „Ale ja rosnę”, „Moje osiągnięcia” oraz „Wspólne chwile”.

Karty kosztują standardowo 64 zł brutto, co uważam za dobrą cenę. Dostajemy aż 34 karty, z których korzystamy przez cały rok, więc są to dobrze wydane pieniądze. Aby kupić „Krok po kroczku” wystarczy złożyć zamówienie na ich profilu na Facebooku lub Instagramie.

Ale w tym tygodniu w związku z Dniem Kobiet jest promocja -40%, czyli karty kosztują jedynie 49 zł z wysyłką!
Więcej szczegółów na fb „Krok po kroczku”.

Ale ja rosnę!

Warto wykorzystać karty, aby mieć porównanie jak dziecko rosło na przestrzeni całego roku.

krok po kroczku blog
Mała Kaja rośnie z Krok po kroczku (źródło: instagram/krokpokroczku)

Moje osiągnięcia

Karty łatwo użyć także w domu podczas dokumentowania ważnych osiągnięć małego człowieka. Poniżej zdjęcia małego Stefana i jego ważnych pierwszych razów 🙂
karty malucha blog pierwszy ząb
karty malucha blog pierwszy krok

Wspólne chwile

Karty też mogą pomóc w wyrażaniu miłości 😉 <3 Mali ludzie jeszcze nie potrafią wiele powiedzieć, ale odpowiednia ilustracja wyrazi wszystko! warszamamka karty krok po kroczku

7 thoughts on “Celebrowanie każdej wielkiej chwili, czyli karty „Krok po kroczku”

  1. Ciekawy pomysł. W głowie każdego dziecka znajdzie się coś, co zapamięta na całe życie, np. ulubiona zabawka czy coś innego. Sama pamiętam, że jak byłam mała miałam ulubioną zabawkę i nawet teraz jak mam 21 lat i mama chciała wyrzucić, którąś z zabawek to darłam się, że ma to zostawić 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *